O nas

Reprezentujemy grupę pasjonatów umundurowania i wyposażenia Ludowego Wojska Polskiego oraz Milicji Obywatelskiej z lat 1968 - 1989. Wśród członków naszej grupy znaleźć można kolekcjonerów umundurowania, kolekcjonerów broni oraz pojazdów militarnych pasujących do przedstawianego przez grupę okresu. Członkowie naszej grupy, wcielają się w role zwykłych szeregowych żołnierzy i funkcjonariuszy milicji którzy w latach 70 i 80 przez brutalna politykę władzy ludowej zostali wplątani w wydarzenia grudniowe na wybrzeżu oraz stan wojenny.

Nie mamy zamiaru przekonywać nikogo, o słuszności decyzji podejmowanych w tamtych latach - to pozostawiamy politykom, historykom oraz Wam samym. My koncentrujemy się wyłącznie na przedstawieniu postaci żołnierzy i funkcjonariuszy MO z dbałością o przepisy ubiorcze i regulaminy obowiązujące w tamtym czasie.

Nasza działalność, ma na celu propagowanie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia, o wydarzeniach z udziałem wojska oraz milicji obywatelskiej w latach 60 - 80.