WOP "Patrol Pomocy".

Ludowe Wojsko Polskie » Galeria - nasze akcje » WOP "Patrol Pomocy".

W sobotę 26 kwietnia 2014 r. Wojtek i Tomek Bocewicz pełnym sukcesem zakończyli "Patrol Pomocy" szlakiem strażnic Wojsk Ochrony Pogranicza nad polskim wybrzeżem od Swinoujścia do Helu.

 

"Idea powstania "Patrolu Pomocy" zrodziła się pod koniec 2013 r. jako akcja mająca na celu propagowanie wpłaty 1% przy rozliczeniach podatkowych na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym konkretnym przypadku beneficjentem ma być Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Świnoujściu. Pierwotny plan zakładał zorganizowanie kwesty, ale "polegliśmy" czasowo z machiną biurokratyczną. Dlatego tym razem robimy "hałas", a z biurokratami "powalczymy" następnym razem.
Ponadto chcemy zwrócić uwagę na problemy środowiska osób niepełnosprawnych i zatrważająco niski poziom edukacji społeczeństwa dotyczący tej grupy społecznej.

W czasie przygotowań okazało się, że Patrol Pomocy stał się dla nas priorytetem, a formuła rekonstrukcji historycznej może być ciekawą i nietypową formą zwrócenia uwagi potencjalnych darczyńców.
Nie zbijamy żadnego kapitału politycznego, nie pchamy się na "salony". Jesteśmy zwykłymi facetami, którzy chcą coś zrobić dla innych."

Więcej o Patrolu Pomocy